Dozynki20147 września 2014r. w Rudnie odbyły się Dożynki Sołeckie.

Dopisała nam pogoda, a dzięki temu mieszkańcy i Goście spędzali czas w miłej atmosferze i dokonałych humorach.
Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, na czele którego dumnie kroczyła nasza orkiestra Sami Swoi. Nasze gospodynie z kolei przemaszerowały z koroną dożynkową.

Dozynki2013W tym roku Dożynki Sołeckie w Rudnie odbyły się 15 września, a wcześniej, 25 sierpnia, wzięliśmy udział w Dożynkach Gminnych. Pogoda nie sprzyjała nam tak, jak zawsze – było raczej chłodno i pochmurno, ale humory dopisywały jak co roku.

DozynkiRudno2012CZAS DOŻYNEK JUŻ ZA NAMI

Czas zbierania plonów już za nami. Za nami również święta plonów – w tym roku sołectwo Rudno wzięło udział aż w trzech:

DozynkiLacza_2011W dniu 28 sierpnia 2011 roku w miejscowości Łącza odbyły się Dożynki Gminne z udziałem włodarzy naszej Gminy.  Korowód dożynkowy wraz z koroną dożynkową zaprezentowało również Sołectwo Rudno.

DozynkiRudno11Przy fantastycznej pogodzie w dniu 11 września 2011 roku odbyły się Dożynki Sołeckie. Z tej okazji gościliśmy u nas Bernardetę Kowalską wraz z Przyjaciółmi, którzy bawili nas swoimi najlepszymi przebojami. Cała impreza rozpoczęła się barwnym korowodem dożynkowym, na czele którego dumnie maszerowała Orkiestra dęta SAMI SWOI z Rudna.

Dozynki_Rudno_2010W dniu 29 sierpnia w Bycinie odbyły się dożynki gminne, a dwa tygodnie później – 29 września – dożynki sołeckie w Rudnie. Nasz korowód i korona wzięły udział w dożynkach gminnych i powiatowych w Pyskowicach.