BabskiComberRudno2012Wiadomo, że mężczyźni są nam, babkom, potrzebni, ale wiadomo też, że co za dużo, to niezdrowo i czasami trzeba od mężczyzn po prostu odpocząć! I zabawić się w uroczym kobiecym towarzystwie! Potwierdziły to uczestniczki Babskiego Combra, jaki odbył się w Rudnie 21 lutego 2012 roku w sali Państwa Manowskich.

BC2011W dniu 8 marca 2011 w wymyślnych strojach i rozradowane Rudnowskie babki bawiły się na Babskim Combrze w sali Państwa Manowskich. Przyniosły ze sobą kukłę, która uosabiała mężczyznę, zwanego Combrem. Po wspólnych babskich tańcach i śpiewach Comber został rozszarpany – babki rzuciły się na niego jak oszalałe!

Babski_Comber_Rudno_m16 lutego 2010 odbył się kolejny huczny Babski Comber zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy oraz Rady Sołeckiej w Rudnie.

Niezmiernie miło nam było powitać Panie z Sołectwa Taciszów oraz członkinie KGW z Olsztyna koło Częstochowy, które razem z nami świętowały zakończenie karnawału.

phoca thumb l 0012W dniu 24 lutego w sali Państwa Manowskich w Rudnie odbyły się huczne ostatki, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno. 

W przeddzień środy popielcowej płeć żeńska naszego sołectwa oraz goście - wszyscy w fantastycznych strojach i doskonałym humorze - tańczyli, ucztowali, biesiadowali, śpiewali i bawili się przy doskonałej muzyce zespołu Zodiak na tradycyjnym Babskim Combrze.