IzbaPamieciRudnoSerdecznie zapraszamy mieszkańców i Gości w niedzielne popołudnia na zwiedzanie naszej Izby Pamięci. Istnieje również możliwość uzgodnienia dodatkowych terminów pod numerem telefonu 697–244–694.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany życiem naszych przodków to koniecznie odwiedź naszą Izbę i przekonaj się, jak wiele powiedzieć Ci mogą stare eksponaty. Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa w Rudnie z satysfakcją pragnie poinformować mieszkańców, że udało się zrealizować projekt dofinansowany przez Urząd Gminy Rudziniec. Tytuł projektu brzmi: Ludność na przestrzeni stulecia.

Projekt przyczynił się do podjęcia działań na rzecz zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, kultywowania miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów poprzez utworzenie i wyposażenie Izby Pamięci w Rudnie na ulicy Szkolnej (po siedzibie dawnej biblioteki). Izba Pamięci stanie się miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną.

Ponownie zwracamy się do mieszkańców z prośbą o dalsze zaangażowanie w dzielenie się pamiątkami historycznymi, jakie są w Waszym posiadaniu. Będzie nam niezmiernie miło, gdy zechcecie podzielić się Waszym historycznym bogactwem.

Galeria zdjęć: