W naszej miejscowości działa nowootwarta świetlica wiejska, po reaktywizacji - Koło Gospodyń Wiejskich, a także Klub Sportowy „Młodość”, Orkiestra Dęta „Sami Swoi” oraz silna grupa Odnowy Wsi. Działalność wszystkich organizacji ma na celu kultywowanie lokalnych tradycji, organizację imprez kulturalnych, jak również szkoleń, wycieczek itp.
Od 2004 roku organizowane są cykliczne imprezy - festyny sołeckie, dożynki sołeckie, gminne i wojewódzkie.
W świetlicy organizowane są tradycyjne Ostatki, Babskie Combry, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Seniora, comiesięczne spotkania Koła Gospodyń Wiejskich, warsztaty kroszonkarskie, warsztaty malowania na szkle oraz uroczyste dzielenie się opłatkiem z samotnymi mieszkańcami.
Wiele osób z naszego terenu może pochwalić się własną twórczością, taką  jak malarstwo, hafciarstwo, rzeźbiarstwo, kroszonkarstwo oraz gra na instrumentach muzycznych.
IzbaPamieciRudnoSerdecznie zapraszamy mieszkańców i Gości w niedzielne popołudnia na zwiedzanie naszej Izby Pamięci. Istnieje również możliwość uzgodnienia dodatkowych terminów pod numerem telefonu 697–244–694.

slownik1Zaczniemy z przymrużeniem oka - od słów wyjątkowo trudnych do przetłumaczenia, bo w zasadzie oznaczających wszystko :) 

Zaliczamy do nich: łon, łonaczyć, połonaczony, łona, łonako, połonaczyć itp. itd.

SamiSwoi1Legenda o powstaniu orkiestry dętej „Sami Swoi” – trochę z przymrużeniem oka

Dawno, dawno temu na zwykłej prostej drodze spotkali się dwaj wielbiciele muzyki: dyrygent Marcin Wlach i waltornista Jan Bussek. Długo byli Sami ze swoimi pasjami. W końcu się spotkali i postanowili zaprosić do wspólnego muzykowania Swoich bliskich, znajomych, kolegów. Czy tak było rzeczywiście? Zapytajcie Prezesów osobiście!