spichlerz2015Zakończyła się II edycja Gali Wolontariatu Lokalnej Grupy Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. Gala miała miejsce dnia 23 kwietnia 2015 roku w Restaruracji „Lesna Perła” w Rudzińcu, na której obecnych było 200 osób. Wśród wyróżnionych zalazło się 20 stowarzyszeń i instytucji oraz 12 osób.

Wśród wyróżnionych znalazły się:

Prezes: Renata Bohm

Telefon: 697 244 694

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejscowość Rudno aktywnie uczestniczy w programie Odnowa Wsi. Celem Programu Odnowy Wsi jest pozyskanie ludzi dorosłych, dzieci i młodzieży do współpracy w przedsięwzięciach, pielęgnujących lokalną kulturę i tradycje. O kierunkach rozwoju wsi oraz podejmowanych działaniach współdecydują mieszkańcy wsi. Ustalone i wdrażane projekty wzmacniające tożsamość i życie wspólnotowe społeczności lokalnej. Przy ich realizacji aktywnie działają wszystkie działające na terenie sołectwa organizacje.

W dniu 1 stycznia 2008 roku do życia powołane zostało Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno, którego zadaniem jest prowadzenie procesu odnowy wsi w naszym sołectwie i realizację zadań statutowych. Założenie Stowarzyszenia zainicjowane zostało przez liderów Odnowy Wsi. Stowarzyszenie działa jako podmiot, posiadający osobowość prawną.

W dniu 05. 02.2010 odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Na Rzecz Odnowy I Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno.

Omówione i przyjęte zostało sprawozdanie z działalności za rok 2009
W wyniku rezygnacji Przew. Komisji Rewizyjnej, podjęto Uchwałę  wyboru i odwołanie członka Komisji Rewizyjnej.
Równocześnie podjęto Uchwałę wyboru członka na Przew. Komisji Rewizyjnej.
Na Przew. Komisji Rewizyjnej została  jednogłośnie  powołana Pani Łucja Chrzęstek - Bar
 
W sprawach bieżących  omówiono między innymi pozyskiwanie środków zewnętrznych na dalsze działanie.