Cyprys2015O pięć cyprysów wzbogacił się teren siłowni „ pod chmurką” w Rudnie. Drzewka posadzone zostały symbolicznie i są formą prezentu z okazji ślubu. Pastwo młodzi, Partycja i Martin, mieli specjalne życzenie, aby goście zamiast kwiatów, którymi zazwyczaj obdarowuje się nowożeńców, posadzili w ich imieniu drzewko lub krzew.

spichlerz2015Zakończyła się II edycja Gali Wolontariatu Lokalnej Grupy Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. Gala miała miejsce dnia 23 kwietnia 2015 roku w Restaruracji „Lesna Perła” w Rudzińcu, na której obecnych było 200 osób. Wśród wyróżnionych zalazło się 20 stowarzyszeń i instytucji oraz 12 osób.

Wśród wyróżnionych znalazły się:

Dozynki20147 września 2014r. w Rudnie odbyły się Dożynki Sołeckie.

Dopisała nam pogoda, a dzięki temu mieszkańcy i Goście spędzali czas w miłej atmosferze i dokonałych humorach.
Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, na czele którego dumnie kroczyła nasza orkiestra Sami Swoi. Nasze gospodynie z kolei przemaszerowały z koroną dożynkową.

Dozynki2013W tym roku Dożynki Sołeckie w Rudnie odbyły się 15 września, a wcześniej, 25 sierpnia, wzięliśmy udział w Dożynkach Gminnych. Pogoda nie sprzyjała nam tak, jak zawsze – było raczej chłodno i pochmurno, ale humory dopisywały jak co roku.

DozynkiRudno2012CZAS DOŻYNEK JUŻ ZA NAMI

Czas zbierania plonów już za nami. Za nami również święta plonów – w tym roku sołectwo Rudno wzięło udział aż w trzech:

DozynkiLacza_2011W dniu 28 sierpnia 2011 roku w miejscowości Łącza odbyły się Dożynki Gminne z udziałem włodarzy naszej Gminy.  Korowód dożynkowy wraz z koroną dożynkową zaprezentowało również Sołectwo Rudno.